50. Výročí založení mladých hasičů 1971–2021.

V dubnu v roce 1971 byl v našem sboru založen kroužek mladých požárníků, založil ho náš člen Václav Doležán, který se stal jeho vedoucím. Prvními členy byli Josef Pilař, Karel Stehno, Pavel Stehno, Zdeněk Krédl, Václav Havelka, Vladimír Svoboda, Jiří Dočkal, Jaroslav Dundáček, Jan Rychlý. Na schůzka hned začali nacvičovat disciplíny na okresní soutěž mladých požárníků. Za 50 let se v kroužku vystřídalo mnoho dětí z naší obce. Jak postupně děti přibývalo, tak byla založena družstva mladších a starších. Vedoucích mladých požárníků, později mladých hasičů se vystřídalo několik. Byly to tito vedoucí:

• Václav Doležán
  • Miluše Pilařová (Dobrovolná)
  • Jiřina Hyršová (Skokanová)
  • Eva zadinová (Jelenová)
  • Vlastimil Svoboda
  • Josef Pilař
  • Josef Humpolák
  • Růžena Jelínková
  • Pavel Doležán
  • Jiří Halák
  • Jana Haláková
  • Petra Pelikánová (Málková)

V současné době s dětmi pracuji Eva Jelenová, Miluše Dobrovolná, Jiří Halák. Pomáhají i někteří rodiče dětí – Martina Svobodová. Od roku založení hrají celoroční soutěž v Plamen.