Pálení čarodějnic

V úterý 30. dubna uspořádal sbor dobrovolných hasičů pálení čarodějnic na hasičském hřišti. Mladí hasiči již tradičně uspořádali zábavné soutěže pro děti i dospělé. Zasoutěžilo si téměř sto dětí a dospělých, kteří se při soutěžích dobře bavili. Každý účastník si vysoutěžil malou odměnu.

Z malých čarodějnic a čarodějů porotci ve složení ze starosty obce, starosty hasičů a vedoucích mladých hasičů, vybrali dvě nejkrásnější čarodějnice a jednoho čaroděje, kteří obdrželi čarodějnickou odměnu. Ani ostatní čarodějové a čarodějnice nepřišli zkrátka, dostali také malou odměnu a svítící náramky na ruce, aby je bylo dobře vidět. Ze všech soutěžících byli vylosováni tři, kteří dostali odměnu.

Všichni mohli využít občerstvení a opékání uzeniny. Po celou dobu akce foukal silný vítr, a tak hasiči tentokrát postavenou vatru nemohli zapálit. Stalo se to poprvé, co tuto akci pořádáme.