Peněžní sbírka na povodně

Na srpnové členské schůzi jsem navrhl ostatním členům, že by náš sbor mohl uspořádat mezi členy peněžní sbírku pro občany, kteří byli postiženi posledními povodněmi. Přítomní členové můj návrh odsouhlasili. Společně s velitelem jsme obešli všechny členy SDH Rozsochatec.

Celkem bylo vybráno 20 700 Kč od členů sboru a od dvou nečlenů, kteří také přispěli. Náš sbor k vybrané částce přispěl 5000 Kč.

Protože jsme chtěli, aby naši sbírku dostala konkrétní rodina, tak jsem se spojil s velitelem SDH v Chrastavě. Ten nám po dohodě s městským úřadem pomohl vybrat rodinu Novákových, která má dvě malé děti narozené v roce 2006 a 2010.

Této rodině jsme společně s velitelem sboru Michalem Dobrovolným peněžní dar v částce 25 700 Kč předali v zalepené nádobě tak, jak byl vybrán. Rodina nyní žije v náhradním ubytování, protože jejich dům je zcela neobyvatelný.

Děkuji všem členům a dvěma nečlenům, kteří poskytli peněžní dar. Jsem rád, že jim není neštěstí druhých lhostejné.

Pazderka Karel ml.
starosta SDH